USŁUGI ROLNICZE TRAKTOREM
BRONOWANIE

Usługa Bronowanie

Bronowanie wykonuje się w celu płytkiego spulchnienia roli. Zabieg ten powoduje pokruszenie brył oraz skorupy glebowej, co przekłada się na zmniejszenie ubytków wody w glebie, spowodowane przez parowanie. Zabieg bronowania niszczy wschodzące chwasty, przykrywa materiał siewny, nawozy mineralne i środki ochrony roślin, a także wyrównuje powierzchnię gleby. Zabieg bronowania pobudza także zboża do lepszego krzewienia. Na nieobsianych polach bronowanie wykonujemy zazwyczaj skośnie do kierunku orki. Usługę bronowania podzieliliśmy na dwie charakterystyczne dla tego zabiegu grupy : bronowania przed siewem i bronowanie po siewie.

Bronowanie przed siewem – wykonujemy zazwyczaj na wiosnę. Zabieg ten przyczynia się do ograniczania parowania wody z gleby oraz przygotowuje ją do siewu.

Bronowanie po siewie – zabieg wykonywany ukośnie do rzędów, możliwość kilkukrotnego wykonania na zbożach jarych od fazy 3-4 liści do końca krzewienia.

usluga bronowania uslugi rolnicze traktorem
usluga bronowania 11 uslugi rolnicze rolne traktorem
usluga bronowania 9 uslugi rolnicze rolne traktorem
usluga bronowania 10 uslugi rolnicze rolne traktorem

Jaki jest koszt usługi bronowania?

Koszt usługi bronowanie zazwyczaj ustalany jest indywidualnie dla każdego z naszych klientów. Cena zależy od ilości powierzchni na której ma zostać wykonana usługa bronowania oraz jak daleko od naszej siedziby znajdują się tereny i grunty rolnicze przeznaczone do zabiegu bronowania.

120zł/ha brutto (średni koszt)

usluga bronowania 5 uslugi rolnicze traktorem
usluga bronowania 8 uslugi rolnicze rolne traktorem
usluga bronowania 12 uslugi rolnicze rolne traktorem
usluga bronowania 6 uslugi rolnicze rolne traktorem

FORMULARZ KONTAKTOWY

Informacje Kontaktowe